Pusť si nás!
  • Právě hraje: Oheň
  • Právě hraje: Nezhasínej
  • Právě hraje: Soudný den
  • Právě hraje: Jsem jako stín
  • Právě hraje: Hymna HC VÍTKOVICE RIDERA
  • Právě hraje: Hra se lží
  • Právě hraje: Ztracená důvěra
☰ MENU

Historie

Kapela vznikla v září roku 2011 v Brně. Sestavu tvořil Milan Velecký (bicí); Jan “Hanz” Jiříček (kytara, zpěv), který je kapelníkem a z části autorem textů i muziky; Dušan Bilik (baskytara), který spolehlivě tvrdí muziku. První dva jmenovaní se sešli v brněnském Titanicu. Po určité době se ale rozhodli sestavit svoji vlastní novou kapelu. Mezi zakládající členy kapely patřil i Michal Janků (kytara, zpěv), který již není jejím členem, ale obohatil kapelu svěžími a moderními nápady, které se promítly i do nového maxisinglu. Na pozici druhého kytaristy se na nějakou dobu angažoval Lubomír Bařina.

Těsně před koncem roku 2013, byl ke spolupráci osloven Miloš “Cukero” Hořínek a po první zkoušce v lednu 2014, se stává členem WV na postu sólového zpěvu. Těsně před touto zkouškou, bohužel z časových důvodů odchází Milan Velecký a Warning Vision tak přichází nejen o jednoho ze zakladatelů, ale hlavně o bubeníka, který měl vliv na vývoj i rytmiku celé kapely. Na samém konci února 2014 se po krátké schůzce k již nedočkávým členům WV, přidává Hanzův dlouholetý kamarád, Luděk Struhař (bicí, zpěv) a tím se Warning Vision “prozatím” stává kompletní kapelou a může se již plně věnovat tvorbě a soustředění na sezónu. Luděk je skvělý bubenik a také dobře zpívá, začátky jeho hudební kariéry sahají daleko do minulosti, ale o muzice se dalo hovořit snad až při jeho působení v kapele Salieri. Poté následovalo ještě několik dalších..V září 2015 se součástí kapely stává profi klávesák Lukáš Krejsa a "Warningovská" hudba dostává zcela nový kabát. Od ledna 2016 se na pár týdnů členové zavírají do studia a plodí první společné CD. Před jeho dokončením však kapelu opouští zpěvák Miloš Hořínek a po krátkém tápání přichází Hansův a Lukášův kamarád Milan "Guliver" Holzer. Toho však z časových důvodů po necelém půl roce střídá vynikající zpěvák a muzikant Josef "McPepin" Tichánek a kapela se stává opět stabilní a plně funkční. Na konci roku 2019 odchází z kapely Josef "McPepin" Tichánek a kapela zůstává bez vokalisty . Oslovuje tedy ostřílenou zpěvačku Marcelu Paul , která přijímá post vokalistky a vzniká nová tvář skupiny s ženským vokálem . Skupina pak ladí repertoár a začíná živě hrát . Stihne však jen pár vystoupení , kdy do dění v celé rockové muzice zasáhne COVID 19 . V mezičase proběhlo natáčení nové skladby " OHEŇ " již s Marcelou a probíhá natáčení nové skladby " NEZHASÍNEJ "  a přezpívání starších skladeb " Jsem jako stín " a " Soudný den " . Máme roztočeny dva videoklipy , ale dotočení se uskuteční až po uvolnění restrikcí .  

Soubor WV je sestaven ze zkušených rockových hudebníků, kteří mají za sebou spoustu odehraných akcí, natočených hudebních nosičů a fungovali v mnoha více či méně úspěšných kapelách. Skladatelské a textařské zázemí je v kvartetu podloženo také dlouholetou praxí. Současné členy Warning Vision jste mohli v minulosti vidět a slyšet v těchto kapelách: Secondend,The Fingers, Ella, Cobra, Credo, Sára, Regon, Attacca, Kraken, Styl, Thorax, Foxy Lady, Gang Alien, Defect, Island, Utřinos, U2 Cover band, Trajekt rock, Salieri, Vivian, Premier, Wayn, Babyloon, Sára, EXBAND, Třetí míza, Lament...